×

Wyszukaj w serwisie

SPEKTAKL „PINOKIO”

 

W piątek, 7 października uczniowie klas I-III razem z nauczycielami wybrali się do Krapkowickiego Domu Kultury na spektakl pt. „Pinokio”. Widowisko, przygotowane było przez Teatr Edukacyjny In Art z Wrocławia, inspirowane  powieścią Carlo Collodi' ego.

Bohaterem spektaklu był drewniany pajacyk, którego stworzył lalkarz Gepetto, który pragnął mieć syna. Chłopiec wystrugany z drewna niespodziewanie ożył. Pinokio był jednak nieposłusznym dzieckiem, który przysparzał ojcu wielu zmartwień. Gepetto, a także Wróżka o Błękitnych Włosach oraz Mówiący Świerszcz starali się go wychować i przekonać, by był grzecznym i posłusznym dzieckiem. Niestety Pinokio na swojej drodze spotkał osoby niegodziwe, które namawiały go do złych rzecz- takie jak Lis, Kot, czy kolega z klasy. Początkowo dał się im zwieść i poniósł za te przewinienia karę. Po wielu dramatycznych przygodach powrócił jednak do ojca, bo zrozumiał swoje błędy i stał się dobrym pajacykiem. W nagrodę za tą przemianę spełnione zostało jego marzenie i stał się prawdziwym człowiekiem. Przygody drewnianego pajaca bawiły, złościły i wzruszały do łez. Na końcu tej drogi zmusiły do odpowiedzenia na pytanie – czy warto być dobrym i uczciwym?

Barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki, a także przepiękna muzyka sprawiły, że na chwilę przenieśliśmy się w bajkowy i magiczny świat. Po powrocie do szkoły uczniowie podzielili się z nauczycielami swoimi wrażeniami i refleksjami po obejrzanym przestawieniu. Z niecierpliwością czekamy na kolejny spektakl Teatru Edukacyjnego In Art z Wrocławia.


 

Aleksandra  Silarska