×

Wyszukaj w serwisie

ŚNIADANIE DAJE MOC!

 

17 marca uczniowie klasy II a w ramach podsumowania tygodniowego kręgu tematycznego postanowili wykonać samodzielnie pyszne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe drugie śniadanie.

Piątkowy poranek rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie najważniejszych zasad zdrowego odżywiania. Omówiliśmy piramidę zdrowego żywienia. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.

Następnie przystąpiliśmy do przygotowywania wspólnego śniadania. Pod kierunkiem wychowawcy oraz przy zaangażowaniu rodziców udało nam się przyrządzić oraz wspólnie spożyć pyszne i zdrowe śniadanko, które dostarczyło nam energii do dalszej pracy i nauki.

Wspólne przygotowywanie posiłku było okazją do wspaniałej zabawy, integracji oraz zwiększenia świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Po śniadaniu udaliśmy się na boisko szkolne, gdyż wiemy, że nie tylko odżywianie, ale także ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju.

 

Aleksandra Silarska