×

Wyszukaj w serwisie

Trzymaj formę, nie wymiękaj!

trzymaj formę logo.jpeg

26.05.2023 r.  w naszej szkole odbył się finał programu edukacyjnego: „Trzymaj formę”. Jest to projekt propagujący zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie, połączone z regularną aktywnością fizyczną.        

Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich ludzi, niezależnie od wieku, płci i aktualnego poziomu sprawności fizycznej.

Nasi  uczniowie przygotowali zestawy ćwiczeń poprawiających sprawność fizyczną, wykonali gry planszowe promujące zdrowy styl życia, omówili piramidę pokarmową, zapoznali kolegów z oznaczeniami ekologicznymi na produktach spożywczych, opracowali poradnik: „Jak aktywnie spędzić czas wolny?”, przeprowadzili badania naukowe na temat: „Czy zdrowo się odżywiamy?

Efekty swojej długoterminowej pracy zaprezentowali na wspólnym apelu dla klas IV - VIII. Zwycięzcy, czyli klasa 5c, otrzymali słodki upominek z rąk pani dyrektor.

Podstawy teoretyczne znamy już wszyscy wyśmienicie. Teraz już tylko potrzeba konsekwencji i determinacji, żeby je wprowadzić w życie, bo przecież: „W zdrowym ciele – zdrowy duch!”

 

                                                                                 koordynator projektu: Artur Pilarski