×

Wyszukaj w serwisie

Konkurs ekologiczny

      Edukacja ekologiczna powinna objąć wszystkich ludzi bez względu na wiek. Dlatego należy ją włączyć do programu nauczania od najmłodszych lat. Fundament przyszłych działań kształtuje się już we wczesnych latach szkolnych. U dzieci wyrabiają się pewne nawyki, dlatego tak ważny jest ich kontakt z naturą, rzetelna wiedza o stanie naszego środowiska oraz zagrożeniach, jakie niesie ze sobą współczesna cywilizacja.

Podstawowym zadaniem edukacji ekologicznej jest konieczność wdrażania dzieci do zajmowania własnego stanowiska i aktywnego uczestnictwa w rozwiązywaniu zagadnień środowiskowych. 
Szkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Młody Ekolog”, który odbył się 24 kwietna br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie Opolskim był okazją do podsumowania i jednocześnie sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu edukacji ekologicznej

Celem konkursu było rozwijanie szacunku do przyrody i umiejętności harmonijnego z nią współżycia,  budzenie ciekawości poznawczej i zainteresowań przyrodniczych oraz rozbudzanie świadomości ekologicznej.

Konkurs odbył się w dwóch etapach: klasowym oraz szkolnym. W etapie klasowym wzięli udział wszyscy uczniowie klas trzecich. Zadania polegały na rozwiązaniu testu. Osoby z najwyższymi wynikami zakwalifikowały się do dalszego etapu na szczeblu szkolnym. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą ze sfery ekologii, ochrony środowiska i zdrowego stylu życia.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I  miejsce Małgorzata Krzywda - kl. III a

II miejsce Zofia Muc- kl. III b

III miejsce Maja Chałaszczyk- kl. III c

Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizator konkursu:  Aleksandra Silarska