×

Wyszukaj w serwisie

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

„Jakie ziarno w serca Wasze padnie...

takim będzie późniejsze żniwo”

Stanisław  Jachowicz

 

          Nie ulega wątpliwości, że czytanie książek ma ogromny wpływ na rozwój człowieka, dlatego też warto rozbudzać zainteresowania czytelnicze  już od najmłodszych lat. Dzieciństwo to wyjątkowy okres, w którym nie może zabraknąć literatury. Wiedza i doświadczenia zgromadzone na tym etapie zaowocują w dorosłym życiu.

           Od początku roku szkolnego w klasie II a prowadzone są zajęcia rozwijające zainteresowania czytelnicze pt. „Książka moim przyjacielem”. W ramach tych zajęć 30 stycznia br. gościliśmy w naszych progach dr nauk humanistycznych Elżbietę Skrzypek oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Monikę Silarską. Zaproszone panie przeczytały uczniom fragmenty książek Wandy Chotomskiej pt. „Dzieci Pana Astronoma” oraz „Pięciopsiaczki”. Szczególnie ta druga przypadła dzieciom do gustu, uczniowie z zaangażowaniem i wielkim zainteresowaniem słuchali historii pięciu psotnych szczeniaków.

Następnie dyrektor biblioteki ogłosiła konkurs na ilustrację do przeczytanych tekstów, który zostanie rozstrzygnięty na lekcji bibliotecznej 6.02.2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowie Opolskim.

             Na zakończenie uczniowie wręczyli gościom własnoręcznie wykonane upominki, dziękując za mile spędzony czas.

Aleksandra Silarska