×

Wyszukaj w serwisie

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Kolejna akcja z cyklu „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” już za nami. VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przeszedł do historii. Znowu wszyscy świetnie się bawiliśmy.

W akcji uczestniczyła cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Włączyli się również rodzice, a także mieszkańcy oraz instytucje w naszej miejscowości, które gościły patrole egzaminacyjne.

Na dwa tygodnie przed finałowym dniem ruszyły przygotowania. Uczniowie z klas III-VII tworzyli dekoracje swoich sal lekcyjnych. Spośród siódmoklasistów, piątoklasistów i czwartoklasistów zostali wybrani egzaminatorzy i asystenci, którzy pomagali w przygotowywaniu materiałów dla patroli i komisji egzaminacyjnych. Przeprowadzony został również egzamin na egzaminatorów. Uczniowie, którzy zdali go pomyślnie zasiedli w komisjach i weszli w skład patroli egzaminacyjnych.

Ostatni tydzień w szkole przebiegał pod hasłem „Powtarzamy tabliczkę mnożenia”.

W piątek 29 września w szkole dużo się działo. Od rana egzaminatorzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Nasze patrole egzaminacyjne wyruszyły również w teren zachęcając przechodniów do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu tabliczki mnożenia. Odwiedziliśmy między innymi Biuro Obsługi Oświaty Samorządowej w Tarnowie Opolskim, Ośrodek Zdrowia, Aptekę, sklepy, Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminną Bibliotekę Publiczną, Urząd Pocztowy. Wszyscy chętnie, choć z pewnym lękiem przystępowali do naszego egzaminu. Wszyscy, którzy zdali egzamin pomyślnie otrzymali odznakę „Mistrza Tabliczki Mnożenia”.

Radosne miny i uśmiechnięte buzie nie tylko uczniów, ale też rodziców, nauczycieli, a także mieszkańców naszej wsi świadczyły o tym, że to był udany dzień.

Aleksandra Silarska