×

Wyszukaj w serwisie

CZYTAM Z KLASĄ

 

file.png

 

CZYTAM Z KLASĄ

Lekturki spod chmurki

 

      W bieżącym roku szkolnym klasa III a uczestniczy w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”, którego celem jest wspieranie rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I- III.

    Projekt składa się z trzech modułów: jesiennego, zimowego i wiosennego. Każda część zawiera zadania i projekty do wykonania przez uczniów. W pierwszym module- jesiennym zadaniem uczniów było wykonanie przewodniczki po świecie literatury- chmurki Tosi. Następnie musieliśmy przeczytać wybraną lekturę, której tematem przewodnim było drzewo. Nasz wybór padł na książkę  Marii Terlikowskiej pt. „Drzewo do samego nieba”, która zainspirowała nas do realizacji następnych wyzwań.

Pewnego pięknego poranka wybraliśmy się na jesienny spacer do lasu, w czasie którego obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie, poznaliśmy wiele gatunków drzew, a także warstwową budowę lasu. Po powrocie do szkoły wykonaliśmy prace plastyczne pt. „Jesienne drzewo”. Wspólnie stworzyliśmy jesienny kącik czytelniczy, w którym znalazły się nasze lekturniki, plastelinowe ludziki- Czytusie, kompozycje przestrzenne z darów lasu i jesieni oraz nasza przewodniczka chmurka Tosia. Wykonaliśmy także lapbook do lektury.

     Świetnie bawiliśmy się w czasie realizacji projektu i z niecierpliwością czekamy na następne zadania z zimowego modułu.

 

pobrane (1).png