×

Wyszukaj w serwisie

NIECH ŻYJE BAL!

 

“W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma! (…)”

                                                        Zbigniew Dmitroca

 

W dniu 24.02.2022r. odbył się bal karnawałowy dla klas pierwszych.  Nasz szkolny korytarz tego dnia wyglądał inaczej niż na co dzień, gdyż zamienił się w prawdziwą salę balową.

Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach.

W naszych salach każda z klas miała słodki poczęstunek. W tym dniu świętowaliśmy również tłusty czwartek. Pyszne pączki i soczki zafundowała nam Rada Rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz przekazanie słodkiego poczęstunku. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami! Kolejny bal karnawałowy już za rok.

 

Aleksandra Silarska

Gizela Sziroky