×

Wyszukaj w serwisie

WYJAZD DO ZOO

 

8 czerwca dzieci z klasy I a pojechały na wycieczkę do opolskiego ZOO. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.

Do ogrodu zoologicznego wybraliśmy się pociągiem, a następnie spacerem udaliśmy się w kierunku Wyspy Bolko. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali otaczającą przyrodę. Podczas wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt wzbudziło wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

Wyjazd okazał się wspaniałym przeżyciem oraz atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Podczas czasu wolnego uczniowie mogli pobawić się na placu zabaw i kupić sobie pamiątki.  Dzieci wróciły do domów troszkę zmęczone, ale bogatsze o nowe doświadczenia.

                                                                                                                                               A. Silarska