×

Wyszukaj w serwisie

Uwaga i Ty możesz pomagać !

             W ramach akcji PCK „Gorączka złota” zbieramy złote monety. Całkowity dochód z akcji corocznie przeznaczony jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Akcja jest prowadzona w ramach konkursu międzyszkolnego na terenie powiatu opolskiego, a także w formie konkursu pomiędzy klasami na terenie PSP w Tarnowie Opolskim. Klasa, która wygrywa otrzymuje nagrodę rzeczową.

11.png

                Jak co roku zachęcamy do zbiórki plastikowych zakrętek.  Akcja prowadzona jest również w formie konkursu na  „Największego zbieracza”. Uczniowie, którzy zbiorą największą liczbę otrzymują nagrody rzeczowe. Najważniejsze w tym konkursie jest jednak to, że  nawet uczeń szkoły podstawowej może pomagać. Zakrętki przekazywane są na rzecz osób niepełnosprawnych.

2.jpeg

              Dbając  o środowisko przyrodnicze, pamiętajmy o tym,  aby nie wyrzucać baterii do śmietnika, gdyż zawarte w nich substancje mają toksyczny wpływ na glebę i wodę. Można przynieść  je do szkoły  i odebrane zostaną one przez organizację odzysku „Reba”. Najlepsi zbieracze zostaną symbolicznie nagrodzeni.

3.jpeg

                                                                                                                

 

 

 

                                                                                                                                                          S. Topola